Profesyonel Youtube SEO ve Kanal Optimizasyonu

Youtube SEO

Youtube SEO ya da kanal optimizasyonu, videolarınızı daha üst sıralara çıkarmak için yapılmaktadır. Yapılacak Youtube kanal optimizasyonu işlemlerinden sonra, Google video sonuçlarında çıkma ihtimaliniz de yükselmektedir. Organik arama sonuçlarından alacağınız trafik kanalızın ivme kazanmasında oldukça faydalı olacaktır.

Youtube SEO ve Kanal Optimizasyonu

Youtube yalnızca bir video platformu olmaktan çıkalı çok oldu. Kullanıcılar Youtube’u bir arama motoru gibi kullanmakta ve bilgi araştırması yapmaktadır. Bu nedenle Youtube için de arama motoru optimizasyonu yapmak şart olmuştur.

Youtube kanalınızı da bir websitesi olarak düşünebilirsiniz. Gerekli optimizasyonlar yapılır ve ve güncel içerikle desteklenirse başarılı olmamanız için bir neden yoktur. Artık kurumsal firmalar da bu platformu aktif bir şekilde kullanarak, hem yeni müşterilere ulaşmayı hem de mevcut müşterilerinin ilgisini devam ettirmeyi hedeflemektedir.

Youtube günümüzde bir görsel iletişim aracı olarak görülmekte ve milyonlar tarafından kullanılmaktadır. Dünyada en fazla kullanılan ikinci arama motorudur. Son verilere göre her yıl bir milyardan fazla ziyaretçi Youtube’a girmekte ve video izlemektedir.

Youtube SEO Nasıl Yapılır?

Youtube’da bir kanalınız varsa ya da yeni bir kanal açmayı planlıyorsanız, tüm işleri bir kenara bırakın ve kanal optimizasyonu konusuna öncelik verin. Boşa kürek çekmektense iyi bir stratejiyle ilerlemek daha mantıklıdır. Birde başarısız olanların atladığı en önemli noktayı belirtmekte fayda var, sabır! Tüm herşeyi yaptım, videomu da yükledim hadi bakalım şimdi binlerce kişi gelsin, izlesin. Maalesef, öyle bir dünya yok! Herşeyi dörtlük dörtlük yapacağız, kanalımızı güncel ve kaliteli içeriklerle besleyeceğiz. Emin olun, her iyi iş, her emek karşılığını alır.

Youtube Kanal Optimizasyonu

Youtube kanalımızı optimize ederken neler yapacağız? Tüm yapacağımız işlemlerde amacımız kanalı akılda kalıcı bir marka haline getirmek olacak.

 1. Youtube Kanal Adı
 2. İsme özel URL
 3. Youtube Kanal Logosu (Kanal Resmi)
 4. Kanal Kapağı
 5. Hedef ülke seçimi
 6. Doğru anahtar kelimelerin seçilmesi
 7. Website ile ilişkilendirme
 8. Youtube Hakkımda Kısmı
 9. Sosyal medya hesaplarınızın belirtilmesi
 10. Anasayfa planı ve düzenleme
 11. Kullanıcıları teşvik eden ve ilgi uyandıran öne çıkarılmış video
 12. Sosyal medya hesaplarıyla etkileşim arttırma
 13. Filigran Kullanma, markalaşma
 14. Oynatma Listeleri
 15. Her video için özel düzenlemeler:
 • Video Başlıkları
 • Video Açıklamaları
 • Etiketler
 • Video Kalitesi
 • Thumbnail
 • Altyazılar
 • Kategori Seçimi
 • Video içi Düzenlemeler (Kartlar, ek açıklama, yönlendirme)

Bu liste daha da uzayıp gidebilir. Gördüğünüz üzere Youtube optimizasyon geniş çaplı bir iştir. Kurumsal bir kimliğe sahipseniz ya da yeni bir kanal açarak Youtuber olma yolunda ilerlemek istiyorsanız, profesyonel bir destek alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bozkurt Web Ajans Youtube SEO Hizmeti

Youtube kanalınızı açarak, yüm optimizasyon işlemlerini yapabilir ve size hazır bir şekilde teslim edebiliriz. İçerik planınızı oluşturur ve başarıya giden yol için bir strateji belirleyebiliriz. Youtube optimizasyon hizmetimiz süresiz bir şekilde devam eder. Kanalı teslim ettikten sonraki içerik politikanızda da yardımcı oluruz. Hazırladığımız kanala güncel ve kaliteli içerikler girdiğiniz sürece başarılı oalcağınızın garantisini de veriyoruz.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Başarı ve Memnuniyet Garantisi!

Düzenli Raporlama

Kanalınızın durumunu düzenli raporlayarak, size bilgilendiriyoruz.

7 / 24 Destek

İstediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Youtube SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Youtube kanal istatistiklerinize kanal analizi ya da orijinal adıyla analytics kısmından bakabilirsiniz. Youtube kendi bünyesinde barındırdığı bu araç sayesinde işinizi kolaylaştırmaktadır.

Youtube’dan kazanılacak para çok değişken olsa da bir genelleme yapabiliriz. 1000 gösterim başına ortalama 2 ile 10 lira arasında bir kazanç sağlarsınız.

Youtube kanal adını değiştirebilmeniz için Google hesabınızın adını değiştirmeniz gerekir. Google hesap ayarlarına giderek, hem Google’daki adınızı hem de kanal adınızı değiştirebilirsiniz.

Youtube videolarını internetsiz izleyebilmeniz için geliştirilen android uygulamasına YouTube Go adı verilmektedir.

Ortalama 140 karakterlik bir açıklama Youtube ve arama motorları için yeterli uzunlukta olacaktır.

Youtube’a yüklediğiniz videolar en az 720p olmalıdır. Elbette daha düşük çözünürlükteki videoları da yükleyebilirsiniz fakat Youtube SEO için önerilen asgari çözünürlük 720p’dir.

Youtube anahtar kelime bulmak için kullanabileceğiniz birçok araç vardır. Ücretli araçlar kullanacaksanız “keywordtool.io” ya da “Ahrefs YouTube Anahtar Kelime Aracı”nı tercih edebilirsiniz. Ücretsiz Youtube anahtar kelime bulma aracı olarak da “app.kparser.com” tavsiye edebilirim.

Youtube Kanal Optimizasyonu için Bizimle İletişime Geçin!

  Instagram Reklam Ücretleri

  Instagram, etkileşimi en yüksek sosyal medya platformlarından biridir. Birçok firma ve marka…
  10 Oca, 2021
  0

  Backlink Sorgulama | En İyi Backlink Kontrol Araçları

  Backlink, sitenize verilen referanslar anlamına gelmektedir. Diğer siteler, sitenizin herhangi bir linkine…
  02 Mar, 2020
  1

  Dijital Pazarlama Stratejileri

  Dijital pazarlama stratejileri marka haline gelmek için yapılan çalışmaları ifade etmektedir. Elbette…
  20 Şub, 2020
  0