Google Ads Uzmanı

Google Ads ülkemizde en fazla kullanılan reklam verme aracıdır. Google tarafından sunulan bu hizmet sayesinde arama motoru sıralamasından bağımsız olarak üst sıralarda yer alabilir, potansiyel müşterilere daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Google Ads Reklamları Size Ne Kazandırır?

İçeriğiniz kaliteli olsun ya da olmasın Google reklamları sayesinde üst sıralarda yer alabilirsiniz. Google sıralamasında organik olarak üst sıralara çıkmak aylar sürer ve disiplinli bir çalışma gerektirir. Çoğu zaman bir SEO uzmanı ile de çalışmanız gerekecektir. Fakat Google Ads reklam verme hizmeti sayesinde sektörünüze üst sıralardan giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Google Adwords reklamları marka bilinirliğize büyük oranda katkı sağlar.

Vereceğiniz kaliteli adwords reklamları sayesinde ürünlerinizi kolayca satabilirsiniz. Google Ads reklamları dönüşüm açısından oldukça etkilidir. Doğru anahtar kelimelerle kullanıcının satın almak istediği ürünü gösterebilir ve reklamınızı direk satışa dönüştürebilirsiniz.

Google Ads Uzmanı

Google reklamlarını profesyonel bir şekilde yöneten kişilere Google Ads uzmanı ya da eski tabirle Adwords uzmanı denilmektedir. Google reklam uzmanları verdikleri hizmet sayesinde marka bilinirliğinizin artmasına katkı sağlar, müşteri sayınızı ve cironuzu gözle görülür bir şekilde arttırır.

Google Ads (Google Adwords) e-ticaret siteleri için kesinlikle kullanılması gereken bir reklam aracıdır. Daha fazla kâr elde etmek isteyen her firma bu hizmetten bütçesine uygun bir şekilde faydalanmalıdır.

Google Ads uzmanları da e-ticaret sitelerinin bu yoldaki en büyük yardımcısıdır. Google Ads reklam aracından herkesin reklam verebildiğini, neden bir Google Ads reklam ajansı ya da uzmanıyla çalışmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bu konuyu biraz daha ayrıntılı inceleyelim.

Neden bir Google Ads Reklam Ajansı ile Çalışmalısınız?

Google Ads reklam yönetimi kesinlikle profesyonellik gerektiren iştir. Bu nedenle kesinlikle uzman bir adwords danışmanı ile çalışmalısınız.

Neden bir danışman ya da ajansla çalışmanız gerektiğine basit bir örnek verelim. Google ads hesabınızdan 200 liralık reklam çıktınız ve 1000 kişiye ulaştınız. Bu 1000 kişiden ortalama 10 kişi alışveriş yapacaktır. Peki, 200 liralık reklam verdiğinizde 2000 kişiye ulaşsanız daha iyi olmaz mıydı? Bunun sonucunda ortalama 20 kişiye ürün satabilir ve cironuzu tam 2 katına çıkarabilirdiniz. İşte sizi bu sonuca ulaştıracak olan profesyonel bir adwords ajansı ve adwords danışmanıdır.

Google Ads Danışmanları Bunu Nasıl Başarıyor?

Her işi ehline bırakmak gerektiği gibi reklamları da ehline yani uzmanına bırakmak gerekir. Google Ads reklamlarının dönüşümünü etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan yalnızca birkaçı;

 • Doğru anahtar kelimenin seçilmesi,
 • Gelişmiş hedefleme stratejisi,
 • Doğru reklam metinleri,
 • Reklam çeşitliliği,
 • Doğru ürün ve hizmetlerin hedeflenmesi,
 • Negatif anahtar kelimelerin belirlenmesi,
 • Gerekli uzantıların ayarlanması,
 • Site içi optimiziasyon konusunda tavsiyeler verilerek site sahibinin yönlendirilmesi,
 • Kalite puanının en üst seviyeye çıkarılması ve TBM’nin düşürülmesi.

Tüm bu saydığımız işlemler Google Ads uzmanı tarafından profesyonelce yapılmalıdır. Ayrıca bu işlemler günlük olarak takip edilmeli, gerekli optimizasyon işlemleri tamamlanmalıdır. Google Adwords danışmanlığı birçok bilgi ve beceri gerektirmekte olup, doğru yapıldığında %70’lere varan ciro artışı görülmektedir.

Google Ads Reklam Ajansı – Bozkurt Web Ajans

Buraya kadar Google Ads reklamlarının faydalarından ve neden Google ads reklam ajansları ve uzmanları ile çalışmanız gerektiğinden bahsettik. Şimdi de aklınızda neden sizi tercih etmeliyim sorusu olabilir. Bunuda yanıtlayarak, aklnızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

Google Ads Reklamları Uzmanlık Gerektirir

E-ticaret firmaları reklam gideri olarak günde binlerce lira harcamaktadır. Bu bütçelerin en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için de profesyonel dijital pazarlama ajanslarıyla çalışılmalıdır. Bozkurt Web Ajans size en iyi reklam uzmanları ile çalışma fırsatı sunar. Uzmanlarımız tarafından yapılacak reklam optimizasyonları etkisini ilk günden gösterecek ve gözle görülür bir ciro artışı yaşacaksınız.

%100 Performans Garantisi

Bozkurt Web Ajans tarafından yapılan tüm işlemler %100 performans garantilidir. Bütçenizi en iyi şekilde kullanarak, potansiyel müşterilerinize en iyi şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz. Ayrıca site içi satış kısmında dönüşüm oranınız ortalamanın altında kalırsa, sitenizde yapmanız gerekenler konusunda da tavsiyeler veriyoruz.

Sonuç olarak siz kazanırsanız, biz kazanmaya devam ederiz. İşinizi kendi işimiz gibi sahipleniyoruz.

Düzenli Raporlama

İşinizin hacmine ve gerekliliklerine göre günlük, haftalık ve aylık raporlar sunuyoruz. Daha fazla müşteriye ulaşabilmeniz ve reklam giderlerinizin azalması için düzenli optimizasyon ve reklam denemeleri yapıyoruz.

Google Ads Danışmanına Sık Sorulan Sorular

2018 yılında Google tarafından alınan kararla Google Adwords isim değişikliğine gitti ve artık Google Ads olarak adlandırılmaya başlandı. Google Adwords uzmanları da artık Google Ads uzmanı olarak anılıyor 🙂

Organik olarak Google aramalarında üst sıralarda çıkmak oldukça zaman ve çaba alan bir uğraştır. Bir ürün ya da hizmet satıyorsanız, müşterilerinizin organik aramalarla gelmesini beklemek de iyi bir strateji olmayacaktır. Bu nedenle Google ilk olarak Adwords reklam ağını oluşturmuş, 2018’den beri de Google Ads olarak adlanmıştır. Google Ads reklam verme işlemleri sayesinde Google’ın üst sıralarında çıkabilir ve ürünlerinizi daha hızlı bir şekilde satabilirsiniz.

Bumper ads, Youtube’da video öncesinde çıkan 6 saniyelik reklamlardır. Bumper, Youtube mobil öncelikli video reklam türüdür. Google Ads aracılığıyla bumper reklamlar verebilirsiniz.

Banner, tanıtım ve reklam amacıyla websiteler tarafından kullanılan resim ve gif tarzı animasyonlardır. Banner reklam ise görsel olarak dikkat çeken, reklam tasarımlarıdır.

Yeniden pazarlama ya da orijinal adıyla Remarketing, sitenize daha önce gelmiş kullanıcıların çeşitli reklam türleriyle yeniden hedeflenmesidir. Sitenize gelen ziyaretçilerin bilgisayarına çerezler vasıtsaıyla bir kod yerleştirilir ve bu kod sayesinde reklamlarınız sitenize gelmiş kullanıcıya tekrar gösterilir. Bu konuda Google Ads danışmanınızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Yeniden pazarlama dönüşüm oranı en yüksek reklam türlerinden biridir.

Görüntülü reklam ağı, reklamlarınızın websitelerinde, uygulamalarda ve Youtube’da görüntülenmesini sağlayan reklam türüdür.

İnternette yer alan websitelerinin %80’ine ulaşan Google Display reklam ağı, internette bilgi aramak ya da blog okumak için gezen kişileri hedefler. Reklamlarınızın daha geniş kitlelere ve yeni müşterilere ulaşması için mükemmel bir ağdır. Tercihinize göre kullanıcı reklamınız ile ilgilenmez yani tıklama yapmazsa herhangi bir ücret ödememe opsiyonunuz da bulunmaktadır. Son olarak markalaşmak için reklam çıkan firmaların kesinlikle kullanması gereken bir reklam türü olduğunu belirtmekte fayda var.

Arama motorları üzerinden ücretli reklam verilmesi işlemine Search Engine Marketing yani SEM adı verilmektedir. SEM bir nevi arama motoru pazarlamacılığıdır.

Google Ads Uzmanı mı Arıyorsunuz? Bizimle İletişime Geçin!

  Backlink Sorgulama | En İyi Backlink Kontrol Araçları

  Backlink, sitenize verilen referanslar anlamına gelmektedir. Diğer siteler, sitenizin herhangi bir linkine…
  02 Mar, 2020
  1

  Instagram Reklam Ücretleri

  Instagram, etkileşimi en yüksek sosyal medya platformlarından biridir. Birçok firma ve marka…
  25 Şub, 2020
  0

  Dijital Pazarlama Stratejileri

  Dijital pazarlama stratejileri marka haline gelmek için yapılan çalışmaları ifade etmektedir. Elbette…
  20 Şub, 2020
  0